შეხვედრა ლიეტუველ ექსპერტთან ევროკავშირის კანონმდებლობის საკითხებში
გრძელდება ევროკავშირის წევრი ქვეყნებიდან მოწვეულ ექსპერტებთან შეხვედრები და გამოცდილების გაზიარების პროცესი, რომელიც ევროკავშირის დაფინანსებით საჯარო სამსახურში დაძმობილების პროექტის ფარგლებში მიმდინარეობს.
3-5 სექტემბერს ლიეტუველი ექსპერტი ევროკავშირის კანონმდებლობის საკითხებში, ლიეტუვას მთავრობის კანცელარიის უფროსი მრჩევლი, დეივიდას კრიაჩიუნასი მორიგ შეხვედრებს მართავს საჯარო სამსახურის ბიუროს თანამშრომლებთან.
შეხვედრებზე განიხილება საქართველო-ევროკავშირის თანამშრომლობა კანონმდებლობის დახვეწის საკითხებში, ანტი-კორუფციული ზომები და მეთოდები და ამ მხრივ ლიეტუვას გამოცდილება. განსაკუთრებული ყურადღება გამახვილდა საჯარო სამსახურში თანასწორობის საკითხებზე. საუბარი შეეხო ადამიანის ძირითადი უფლებების შესახებ ევროკავშირის ქარტიას, ასევე საჯარო სამსახურში შიდა ადმინისტრაციულ საკითხებს.
ტრენინგი 3-5 სექტემბერს ევროკავშირის მიერ დაფინანსებული საჯარო სამსახურების დაძმობილების პროექტის ფარგლებში ტარდება. საჯარო სამსახურების დაძმობილების პროექტი 2018 წლიდან მიმდინარეობს საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის სამთავრობო უწყებებს შორის.

Meeting with Lithuanian expert on EU law-related issues
Meetings with the experts from EU keep on as part of EU financed Twinning project at Civil Service Bureau.
From 3 to 5 September, Deividas Kriaučiunas, a Lithuanian expert on EU law-related issues and the chief advisor of the Office of Government of Lithuania, in the frame of its second mission is meeting with employees of the Civil Service Bureau (CSB) of Georgia.
Topics like EU-Georgia cooperation in the field of legislation and anti-corruption measures, also Lithuanian experience in these directions are discussed during this meetings. Big attention is paid also to law on equal opportunity treatment and remunerations, gender equality and EU charter of fundamental rights.
The information dissemination meetings are being held as part of the EU Twinning project to support the civil service reform in Georgia. This Twinning Project has been implemented since 2018 by the CSB of Georgia and Lithuanian government agencies.