სემინარი თემაზე „საჯარო სამსახურის შესახებ კანონქვემდებარე აქტების შეფასება და საჯარო მმართველობის პრინციპებთან მათი შესაბამისობის უზრუნველყოფა“
icon 07 ნოე 2019
სემინარი თემაზე „საჯარო სამსახურის შესახებ კანონქვემდებარე აქტების შეფასება და საჯარო მმართველობის პრინციპებთან მათი შესაბამისობის უზრუნველყოფა“ გაიმართა ნატოს სამოკავშირეო ოფისში.
ღონისძიება საჯარო სამსახურის ბიუროს ინიციატივით, საჯარო სამსახურების დაძმობილების პროექტის ფარგლებში ჩატარდა.
სემინარს, ლიეტუველი ექსპერტები წარუძღვნენ და მასში სხვადასხვა სამინისტროს ადამიანური რესურსების მართვისა და იურიდიული სამსახურების წარმომადგენლები დაესწრნენ.
შეხვედრის მიზანს ევროპელი ექსპერტების მხრიდან გამოცდილების გაზიარება და ქართული პრაქტიკის შეფასება წარმოადგენდა.
სემინარზე მონაწილეებს წარუდგინეს ლიეტუველი ექსპერტების მიერ ჩატარებული შეფასება, რომელიც საჯარო სამსახურში ანაზღაურების სისტემას, მოხელეთა საქმიანობის შეფასებას, მობილობასა და სხვა აქტუალურ საკითხებს ეხებოდა. შეხვედრას ინტერაქციული სახე ჰქონდა და ის დისკუსიის ფორმატში წარიმართა.
საჯარო სამსახურის დაძმობილების პროექტი ევროკავშირის დაფინანსებით 2018 წლიდან მიმდინარეობს საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის მთავრობის ადმინისტრაციას შორის. პროექტის მიზანია საჯარო სამსახურის ბიუროს ინსტიტუციური და ადამიანური რესურსების შესაძლებლობების განვითარება, საქართველოში საჯარო სამსახურის რეფორმის ეფექტური განხორციელების ხელშეწყობის მიზნით.

Workshop “Capacity Building of the Civil Service Bureau of Georgia to Implement the Civil Service Reform”
icon 07 Nov 2019
Capacity Building of the Civil Service Bureau of Georgia to Implement the Civil Service Reform” has been conducted at the NATO liaison office in Tbilisi.
The event has been organized jointly by the Civil Service Bureau and the experts of the Lithuanian civil service, in the frame of ongoing twinning project.
Representatives of the HR departments and legal divisions of different Georgian ministries were attending the event.
The workshop focused on the discussion about the legislation on civil service in Georgia, its alignment with the Principles of Public Administration, also sharing European and Lithuanian experiences. Attendees were presented the results of Lithuanian experts’ evaluation of Georgian practices in this area as well.
The EU funded Twinning project has been implemented since 2018 in collaboration with the Office of the Government of the Republic of Lithuania and other public institutions of Lithuania aiming to transfer knowledge, share best European experiences and build the capacities of the Civil Service Bureau to support establishment of an effective, transparent and accountable civil service in Georgia.