საჯარო სამსახურში სტაჟირების პროგრამასთან დაკავშირებით საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციაში ბრიფინგი გაიმართა
icon 09 სექ 2014
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით საჯარო უწყებებში სტაჟირების პროგრამა იწყება. აღნიშნული პროგრამის საშუალებით, მაღალი აკადემიური მოსწრების მქონე ბაკალავრიატის დამამთავრებელი კურსის, მაგისტრატურის, დოქტორანტურის სტუდენტები და კურსდამთავრებულები სტაჟირებას საჯარო უწყებებში გაივლიან.
სტაჟირების პროგრამის ორგანიზაციულ-ტექნიკურ მხარეს უზრუნველყოფს საჯარო სამსახურის ბიურო, რომელიც სტუდენტთა რეგისტრაციის პროცესის გაადვილების მიზნით, გვთავაზობს ელექტრონულ ბაზას - www.stajireba.gov.ge. აღნიშნულ საიტზე მოხდება სტუდენტებისა და კურსდამთავრებულების რეგისტრაცია 15 სექტემბრიდან 25 სექტემბრის ჩათვლით, წინასწარ შემუშავებული სარეგისტრაციო კოდის მეშვეობით, რომელიც დაურიდგებათ უნივერსიტეტებს კანდიდატებისათვის გადასაცემად.
სტაჟირების პროგრამით სტუდენტებს საშუალება ეძლევათ მიიღონ საჯარო მოხელისათვის აუცილებელი პრაქტიკული გამოცდილება, რაც გაზრდის მათ კონკურენტუნარიანობას დასაქმების ბაზარზე.

A briefing was held in the Administration of the Government of Georgia regarding the Civil Service Internship Program
Under the initiative of the Prime Minister the Civil Service internship program has been started. In this program, 4th year undergraduate, graduate and doctoral students, as well as matriculated graduates with high academic achievement, will be given the opportunity to apply for internships in public institutions.
The Civil Service Bureau (CSB) is responsible for the organizational and technical issues of the internship program. In order to simplify the registration process, the CSB offers students an online electronic database: www.stajireba.gov.ge. On this site, students and graduates will be able to register from the 15th to the 25th of September, with the use of a registration code, which.will be given to universities to pass on to the candidates.
The internship program supports students in enhancing their knowledge of the public domain, as well as gaining practical, real-world work experience,which will increase their competitiveness in the job market.