რა ვიცით საჯარო მოხელის შეფასების სისტემის შესახებ
შესრულებული სამუშაოს შეფასების სისტემის ერთიანი მიდგომა საჯარო დაწესებულებებში 2018 წლის პირველი იანვრიდან დაინერგა. შეფასების ციკლი 2018 წლის დეკემბერში დასრულდა.
2018 წელს განხორციელებული შესრულებული სამუშაოს შეფასების შედეგად გამოვლინდა პოზიტიური ცვლილებები, გამოვლინდა გამოწვევები და დაიგეგმა სამომავლო ნაბიჯები შეფასების სრული პროცესის გასაუმჯობესებლად.
შესრულებული სამუშაოს შეფასების სისტემის დანერგვა ემსახურება ეფექტიანი, გამჭვირვალე და ანგარიშვალდებული საჯარო სამსახურის ჩამოყალიბებას, რაც ღია მმართველობის უზრუნველყოფის ერთ-ერთი მნიშვნელოვანი წინაპირობაა.
ახალი საკანონმდებლო ჩარჩო ადგენს შესრულებული სამუშაოს ყოველწლიური შეფასების ვალდებულებას, რომლის შედეგების მიხედვითაც დგინდება წახალისებისა და პროფესიული განვითარების საჭიროებები
(მასალა მომზადებულია გაეროს განვითარების პროგრამის UNDP Georgia და დიდი ბრიტანეთის მთავრობის British Embassy Tbilisi ხელშეწყობით).

What do we know about Performance Appraisal System in Civil Service?
The unified approach of the performance appraisal system has been introduced in public institutions since January 1, 2018. The appraisal cycle ended in December 2018.
The outcomes of the performance appraisal in 2018 revealed positive changes, disclosed challenges and planned future steps to improve the appraisal process.
Implementation of performance appraisal system serves to establish an efficient, transparent and accountable civil service, which is one of the important preconditions for open governance.
The new legislative framework establishes the obligation of an annual performance appraisal, outline and assess the need for professional development and motivation.
(The material has been prepared with the assistance of the United Nations Development Programme (UNDP) and UK aid from the UK Government in cooperation with the CSB)