შემუშავდება თანამდებობრივი სარგოების დანამატებისა და პრემიების ერთიანი წესი
საქართველოს პრემიერ-მინისტრის ირაკლი ღარიბაშვილის ინიციატივით, საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციასა და საჯარო სამსახურის ბიუროს დაევალა "თანამდებობრივი სარგოების დანამატებისა და პრემიების ერთიანი წესის" შემუშავება, რომელიც გავრცელდება ყველა თანამდებობის პირსა და საჯარო მოსამსახურეზე.
აღნიშნული გადაწყვეტილება ცნობილი გახდა მთავრობის ადმინისტრაციაში ჩატარებულ პრესკონფერენციაზე, რომელიც მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილემ ნინო კობახიძემ და საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელმა ეკატერინე ქარდავამ გამართეს.
პრემიერ-მინისტრის დავალებით, აღნიშნულმა უწყებებმა უნდა წარმოადგინონ ხელფასებისა და თანამდებობრივი სარგოების მოქნილი, სამართლიანი განაწილების პრინციპზე დაფუძნებული და ევროპულ სტანდარტებთან შესაბამისობაში მოყვანილი სტრუქტურა არაუგვიანეს 2014 წლის 30 ივნისისა.
პრემიერ-მინისტრის ეს ინიციატივა განპირობებულია აღნიშნული საკითხისადმი საზოგადოების მაღალი ინტერესით და მიზნად ისახავს გამჭვირვალე და სტანდარტიზებული სისტემის ჩამოყალიბებას.

Common Rule for Remuneration and Bonus System to Be Developed
Under the initiative of the Prime Minister of Georgia, Irakli Garibashvili, the Administration of Georgia and Civil Service Bureau will develop "The Common Rule for Remuneration and Bonus System" which will cover all High Public Officials and Civil Servants.
The decision of the Prime Minister was declared during the press conference, held by Deputy Head of the Administration of Government, Nino Kobakhidze, and the Director of Civil Service Bureau, Catherine Kardava.
Under the instruction of the Prime Minister, relevant state institutions have until no later than June 30 to present a concept of the remuneration and bonus system. It should be transparent, flexible and based on the fair distribution principle and in compliance with European standards.
The Prime Minister made the decision considering the wide interest of Georgian society towards this issue and the initiative aims to create a transparent and standardized system.