ურთიერთგაგების მემორანდუმი გაფორმდა ყაზახეთის რესპუბლიკის საჯარო სამსახურის საქმეთა სააგენტოსა და საქართველოს საჯარო სამსახურის ბიუროს შორის
საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსმა ირაკლი კოტეტიშვილმა მონაწილეობა მიიღო „ასტანის ეკონომიკური ფორუმის“ ფარგლებში გამართულ კონფერენციაში: „საჯარო სამსახურის მოდერნიზაცია: მდგრადი განვითარების უზრუნველყოფა“. ირაკლი კოტეტიშვილმა კონფერენციის მონაწილეებს გააცნო საჯარო სამსახურის მიღწევები საქართველოში და ისაუბრა საჯარო სამსახურის რეფორმის სამომავლო მიმართულებებზე.
კონფერენციის დასასრულს ირაკლი კოტეტიშვილმა და ყაზახეთის რესპუბლიკის საჯარო სამსახურის საქმეთა სააგენტოს ხელმძღვანელმა ალიხან ბაიმენოვმა ხელი მოაწერეს ურთიერთგაგების მემორანდუმს ყაზახეთის რესპუბლიკის საჯარო სამსახურის საქმეთა სააგენტოსა და საქართველოს საჯარო სამსახურის ბიუროს შორის. მემორანდუმი მიზნად ისახავს ორ ქვეყანას შორის საჯარო სამსახურის სფეროში არსებული თანამშრომლობის გაძლიერებას, საჯარო სამსახურის სფეროში არსებული ინფორმაციისა და გამოცდილების გაზიარებას.
მემორანდუმის ფარგლებში, ორ ქვეყანას შორის სამომავლოდ იგეგმება თანამშრომლობის განხორციელება შემდეგი მიმართულებებით: საჯარო სამსახურის სფეროში ექსპერტული კონსულტაციების გაწევა; საჯარო სამსახურის სფეროში ცოდნისა და გამოცდილების გაცვლა; ორი ქვეყნის საჯარო მოსამსახურეთათვის ტრენინგებისა და სტაჟირებების ორგანიზება.
სამომავლოდ იგეგმება საჯარო სამსახურის ბიუროს მიერ სხვა ქვეყნის საჯარო სამსახურის ადმინისტრაციებთან პარტნიორული ურთიერთობების დამყარება და თანამშრომლობა.

Memorandum signed between the Agency of the Republic of Kazakhstan for Civil Service Affairs and the Civil Service Bureau of Georgia
icon 24 May 2013
Director of the Civil Service Bureau of Georgia, Irakli Kotetishvili, delivered his speech regarding the Civil Service Reform in Georgia at the Global Conference on “Modernising public service: improving the efficiency for sustainable development” held within the Astana Economic Forum.
At the end of the conference Irakli Kotetishvili and the Head of the Agency of the Republic of Kazakhstan for Civil Service Affairs, Alikhan Baimenov, signed the Memorandum of Understanding between the Agency of the Republic of Kazakhstan for Civil Service Affairs and the Civil Service Bureau of Georgia. The purpose of this Memorandum was to exchange information and experience in the field of civil service between the two parties.
Within the framework of the Memorandum, Georgia and Kazakhstan are planning to cooperate in the following key directions: expert consultations in the field of civil service; exchange of knowledge and experience; arrangement of training and internships for civil servants of the two countries; etc.
The Civil Service Bureau of Georgia is keen to establish fruitful relationships with other countries’ civil service agencies to further the practice of knowledge and experience sharing in the field of civil service.