ტრენინგი უწყებებში შიდა კომუნიკაციის შესახებ
მორიგი მნიშვნელოვანი ტრენინგი საჯარო სამსახურის ბიუროში ამ ჯერად უწყებებში შიდა კომუნიკაციის საკითხებზე შედგა. გასულ კვირას გამართული ტრენინგების მსგავსად, აღნიშნული 3-დღიანი პროგრამა, დაძმობილების პროექტის ფარგლებში გაიმართა, რომელიც ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის სამთავრობო უწყებებს შორის მიმდინარეობს.
22-24 ოქტომბერს შემდგარ პროგრამას ლიეტუვას მთავრობის ადმინისტრაციის წარმომადგენელი, ექსპერტი კომუნიკაციების საკითხებში - ჟივილე ნავიჩკაიტე-ბაბკინა უძღვებოდა.
მსმენელები გაეცნენ ლეტუვასა და ევროკავშირის წევრი ქვეყნების გამოცდილებას უწყებრივი შიდა კომუნიკაციის მიმართულებით და პრაქტიკული დავალებების საშუალებით განსაზღვრეს შესაძლო არხები, სამიზნე აუდიტორიები, საბოლოო მიზნები და ეფექტური კომუნიკაციის გზები.
აღნიშნული ტრენინგი ემსახურებოდა საჯარო სამსახურის ბიუროში შიდა კომუნიკაციის გაუმჯობესებასა და დახვეწას, რაც უფრო ეფექტურს გახდის ბიუროს ყოველდღიურ საქმიანობას.
ტრენინგი საჯარო სამსახურების დაძმობილების პროექტის ფარგლებში ჩატარდა. დაძმობილების პროექტი 2018 წლიდან მიმდინარეობს საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის სამთავრობო უწყებებს შორის და მას ევროკავშირი აფინანსებს.

Internal communication training in CSB
Another important training has been held for the staff members of the Civil Service Bureau. This time attendees were able to hear Lithuanian and EU countries’ experience on internal communication. Like previous trainings of past week, above-mentioned event was held under the ongoing twinning project at CSB.
Zivile Navickaite-Babkin, expert in communications and representative of the Government Chancellery of the Republic of Lithuania was leading the program.
Different techniques and approaches of the internal communication were discussed during the 3day training and through the practical tasks CSB members were able to devise the innovative channels, define target groups and effectively achieve their final goals.
The training was aimed to help CSB in enhancing its internal communication that contributes in achieving its goals in a better and more effective ways.