ტრენინგი ტრენერებისთვის მეორე ეტაპი დასრულდა
დასრულდა ადამიანური რესურსების მართვის საკითხზე ტრენერთა ტრენინგის მეორე ეტაპი. 4 დღიანი ტრენინგს 25-28 თებერვალს ნატოს სამოკავშირეო ოფისმა უმასპინძლა. ტრენერთა ტრენინგი ტარდება ევროკავშირის დაფინანსებით მიმდინარე დაძმობილების პროექტის ფარგლებში, საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის მთავრობის ადმინისტრაციის თანამშრომლობით.
ტრენინგის მიმდინარეობისას განხილულ იქნა შემდეგი საკითხები: ადამიანური რესურსების სტრატეგიული მართვა, დაგეგმვა, აღნიშნული მიმართულებებით არსებული გამოწვევები და მათი გადაჭრის ეფექტური გზები. ტრენერთა ტრენინგს ცენტრალური საჯარო დაწესებულებების ადამიანური რესურსების მართვის ერთეულის წარმომადგენლები ესწრებოდნენ.
ტრენინგის მონაწილეებს საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელმა ეკატერინე ქარდავამ სერტიფიკატები გადასცა.
შეგახსენებთ, რომ ტრენინგების პირველი ეტაპი 28-31 იანვარს გაიმართა (აქ ლინკი ჩაჯდება).
საჯარო სამსახურის დაძმობილების პროექტი ევროკავშირის დაფინანსებით 2018 წლიდან მიმდინარეობს საჯარო სამსახურის ბიუროსა და ლიეტუვას რესპუბლიკის მთავრობის ადმინისტრაციას შორის. პროექტის მიზანია საჯარო სამსახურის ბიუროს ინსტიტუციური და ადამიანური რესურსების შესაძლებლობების განვითარება, საქართველოში საჯარო სამსახურის რეფორმის ეფექტური განხორციელების ხელშეწყობის მიზნით.
საჯარო სამსახურის ბიურო მადლობას უხდის ნატოს პროფესიული განვითარების პროგრამას (PDP) მხარდაჭერისთვის.

Second stage of the Training for trainers ended
Second stage of the Training for trainers on Strategic Human Resources Management has been ended. 4-day session was held through February 25-28 in the NATO liaison office of Tbilisi. The courses are held in the frame of EU funded twinning project by the Civil Service Bureau in cooperation with Office of the Government of and other public institutions of Lithuania.
The training were attended by the Representatives of the HR departments of the central institutions and they have been acquainted to issues like Strategic Human Resources Management, Planning, existing Challenges and ways to tackle them.
Ms. Ekaterine Kardava, Head of the Civil Service Bureau conveyed certificates to participants of the courses.
The First 4-day session of the training was held on January 28-31.
The EU funded Twinning project has been implemented since 2018 in collaboration with the Office of the Government of the Republic of Lithuania and other public institutions of Lithuania aiming to transfer knowledge, share best European experiences and build the capacities of the Civil Service Bureau to support establishment of an effective, transparent and accountable civil service in Georgia.