საჯარო სამსახურში თანამდებობათა აღწერების შემუშავების მიზნით სამდღიანი ტრენინგი ჩატარდა
საჯარო სამსახურის რეფორმის ფარგლებში, სსიპ საჯარო სამსახურის ბიუროს ინიციატივით, მიმდინარე წლის 8-10 სექტემბერს, არასამთავრობო ორგანიზაცია "სმარტ-კონსალტინგის" მიერ ჩატარდა ტრენინგი "საჯარო თანამდებობათა აღწერების შემუშავების შესაძლებლობების განვითარება და მდგრადობა".
ტრენინგი გულისხმობდა საჯარო სამსახურში არსებული თანამდებობების აღწერების ერთიანი სტანდარტით ჩამოყალიბების მიზნით, სამუშაოს ანალიზისა და თანამდებობათა აღწერების შემუშავების თეორიულ და პრაქტიკულ სწავლებას.
ტრენინგს ესწრებოდნენ საქართველოს პარლამენტის, საქართველოს მთავრობისა და საქართველოს პრეზიდენტის ადმინისტრაციის, საქართველოს სამინისტროებისა და აჭარის ავტონომიური რესპუბლიკის მთავრობის აპარატის წარმომადგენლები.
ტრენინგი ჩატარდა ნატოს პროფესიული განვითარების პროგრამის დახმარებითა და ამერიკის შეერთებული შტატების საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (USAID) G3 პროგრამის "დემოკრატიული მმართველობა საქართველოში" ფინანსური მხარდაჭერით.

Three-Day Training Conducted for the Development of Civil Service Job Descriptions
Under the initiative of the Civil Service Bureau, a three-day training for the development of capacity building and sustainability of public position descriptions was held on September 8-10. The training was conducted by the non-governmental organization (NGO) "Smart Consulting".
The aim of the training course was to establish common standards within the civil service by developing theoretical and practical studies of job analysis and position descriptions.
The training was attended by representatives of the Parliament of Georgia, the Government of Georgia, Administrationof the President, Georgian ministries and Government of Autonomous Republic of Ajaria.
The training was conducted with the help of The NATO-Georgia Professional Development Programme (PDP), with financial support from the United States Agency for International Development (USAID) G3 program, "Good Governance in Georgia".