საჯარო სამსახურის ბიუროს წარმომადგენლების ვიზიტი ასტანაში
საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელმა, ეკატერინე ქარდავამ მონაწილეობა მიიღო ასტანის VII ეკონომიკურ ფორუმში, რომელიც, ამა წლის 21-23 მაისს გაიმართა. ასტანის ეკონომიკური ფორუმი ტარდება ყოველ წელს და მას მსოფლიოს 150 ქვეყნიდან 10 000-მდე დელეგატი ესწრება. ფორუმში მონაწილეობას იღებენ უმაღლესი რანგის თანამდებობის პირები სამთავრობო, ბიზნეს და კერძო სექტორებიდან.
ფორუმის ფარგლებში გაიმართა კონფერენცია "ადამიანური რესურსების მართვა საჯარო სამსახურში: აქტუალური საკითხები და პერსპექტივები", სადაც განხილული იქნა ისეთი მნიშვნელოვანი საკითხები, როგორიცაა საჯარო მოხელეთა ტრენინგები და კვალიფიკაციის ამაღლება, შეფასებისა და მოტივაციის სისტემები საჯარო სამსახურში, საჯარო მოხელეთა კომპეტენციებისა და ანაზღაურების საკითხები.
ქართული დელეგაცია ფორუმზე გამოვიდა მოხსენებით და კონფერენციის მონაწილეებს გააცნო საჯარო სამსახურის მიღწევები საქართველოში, ასევე ისაუბრა საჯარო სამსახურის რეფორმის სამომავლო მიმართულებებზე.
კონფერენციის დასასრულს, ბიუროს ხელმძღვანელმა, ეკატერინე ქარდავამ გამართა შეხვედრები ყაზახეთის რესპუბლიკის საჯარო სამსახურის საქმეთა სააგენტოს უფროსთან, ალიხან ბაიმენოვთან და ასტანის საჯარო სამსახურის ჰაბის წევრი ქვეყნების წარმომადგენლებთან. შეხვედრების ფარგლებში, დაიგეგმა მნიშვნელოვანი ღონისძიებები წარმოდგენილ ქვეყნებს შორის საჯარო სამსახურის სფეროში არსებული თანამშრომლობის გაძლიერებისა და გამოცდილების გაზიარების მიზნით.

The Director of the Civil Service Bureau of Georgia, Dr. Catherine Kardava, attended the VII Astana Economic Forum on May 21-23. The Astana Economic Forum is held annually and is attended by over 10,000 delegates from 150 countries. High-ranking officials from the public and private sectors regularly attend the forum.
At the forum, a conference on "Civil Service Personnel Management: Current Issues and Prospects" was held, during which significant issues such as the professional development of civil servants, appraisal and motivation systems, leadership competencies and remuneration of civil servants were discussed.
The delegation of Georgia delivered a speech regarding the achievements of the Civil Service of Georgia and spoke about the future plans in the civil service reform process.
At the end of the conference, Dr. Kardava held meetings with the Chairman of the Agency of the Republic of Kazakhstan for Civil Service, Alikhan Baimenov, and with different member state representatives of the Regional Hub of Civil Service in Astana. In the framework of the meetings, important events were planned for the strengthening of cooperation and exchanging of experiences in the field of civil service between the countries.