საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსის ვიზიტი აზერბაიჯანში
საჯარო სამსახურის ბიუროს ხელმძღვანელმა ეკატერინე ქარდავამ მონაწილეობა მიიღო საერთაშორისო კონფერენციაში "საჯარო სამსახურის ეფექტურობის ამაღლება საჯარო მოხელეთა შესაძლებლობების განვითარების გზით", რომელიც 2014 წლის 11-12 სექტემბერს ქ. ბაქოში გაიმართა.
კონფერენცია ჩატარდა პროექტის ფარგლებში, რომელიც საჯარო სამსახურში სწავლების შესაძლებლობების მხარდაჭერას ითვალისწინებს და ევროკავშირისა და გერმანიის მთავრობის თანადაფინანსებით ხორციელდება.
ქართული მხარე კონფერენციაზე სიტყვით გამოვიდა და წარმოადგინა პრეზენტაცია საქართველოს საჯარო სამსახურში, საჯარო მოხელეთა სწავლების კუთხით, დანერგილი პრაქტიკისა და სახელმწიფო სასწავლო ცენტრების შესახებ. ბიუროს ხელმძღვანელმა, ეკატერინე ქარდავამ კონფერენციის მონაწილეებს, ასევე, გააცნო საქართველოს საჯარო სამსახურის რეფორმის კუთხით დაგეგმილი ღონისძიებები.
კონფერენციის მსვლელობისას მონაწილე ქვეყნების წარმომადგენლებმა ერთმანეთს გაუზიარეს საჯარო სამსახურის სფეროში დაგროვილი გამოცდილება.

Visit of the Civil Service Bureau Director to Azerbaijan
On September 11-12, the Director of the Civil Service Bureau of Georgia, Dr. Catherine Kardava participated in an international conference, entitled "Enhancing the Efficiency of Civil Service Through Capacity Development of Civil Servants".
The conference was a part of the project: "Support for Civil Service Training Capacities with a Focus on EU Affairs" and was co-financed by the EU and German governments.
The representative of Georgian delegates delivered a speech at the conference and made a presentation about established practices regarding the training of public servants and state training centers. The conference participants were also introduced to the planned activities within the civil service reform by the Director of the Civil Service Bureau of Georgia, Dr. Catherine Kardava.
During the conference, the representatives of the participant countries shared their experiences in the field of civil service.