საჯარო მოხელეთა ფორუმი
2019 წელს, საჯარო სამსახურის ბიუროს ინიციატივით, შეიქმნა საჯარო მოხელეთა ფორუმი, რომელიც მოხელეთა შორის ეფექტურ საკომუნიკაციო პლატფორმას წარმოადგენს და დიდი პოპულარობით სარგებლობს. საჯარო მოხელეთა ფორუმი დინამიური პლატფორმაა, რომელიც შექმნილია ცენტრალურ საჯარო დაწესებულებებსა და ადგილობრივ თვითმმართველობის ორგანოებში დასაქმებული საჯარო მოხელეებისთვის და წარმოადგენს სივრცეს არაფორმალური კომუნიკაციისა და ცოდნის გაზიარებისთვის.
ფორუმზე მომხსენებლებად მოწვეულები არიან სხვადასხვა სფეროს წარმომადგენლები, რომლებიც მოხელეებს უზიარებენ მოსაზრებებს და განსხვავებულ პერსპექტივებს. ფორუმის შეხვედრები დისკუსიის ფორმატში მიმდინარეობს, რაც ხელს უწყობს საჯარო მოხელეებს შორის შეხედულებების გაზიარებას, თანამშრომლობითი გარემოს ჩამოყალიბებას, მათი როლების გაძლიერებასა და ღირებულებების გააზრებას.
2019 წლიდან საჯარო სამსახურის ბიურომ 80 ფორუმს უმასპინძლა, რომლებსაც დაესწრო ცენტრალურ საჯარო დაწესებულებებსა და ადგილობრივ თვითმმართველობის ორგანოებში დასაქმებული 5000-ზე მეტი საჯარო მოხელე.
ვიდეო მომზადებულია საჯარო სამსახურის ბიუროს მიერ, გაეროს განვითარების პროგრამის (UNDP) და შვედეთის მთავრობის ხელშეწყობით მიმდინარე პროექტის - „საჯარო სამსახურის მოქნილობის ხელშეწყობა ლიდერობის გაძლიერებისა და ქცევითი ცვლილებების მხარდაჭერის გზით“- ფარგლებში.

Civil Servants Forum
In 2019, at the initiative of the Civil Service Bureau, the Civil Servants Forum was established as an effective communication platform that has since gained considerable popularity. This forum serves as a dynamic space for civil servants from both local and central government institutions, facilitating informal communication and knowledge sharing.
The forum features speakers from various fields who offer diverse perspectives and insights on a broad range of topics, thereby facilitating discussions that enhance understanding and strengthen the roles of civil servants. The meetings are conducted in a discussion format, promoting the exchange of views and contributing to the development of a collaborative environment.
Since its inception, the Civil Service Bureau has organized 80 forums, which have been attended by over 5,000 civil servants.
The video was produced by the Civil Service Bureau, with the support from the United Nations Development Programme (UNDP) and Sweden in the framework of the initiative: "Promoting Agility in the Civil Service through Strengthening Leadership and Fostering Behavioral Changes".