ერთიანი ელექტრონული სასწავლო პლატფორმა
საჯარო სამსახურის ბიუროს ინიციატივითა და  გაეროს განვითარების პროგრამისა (UNDP) და დიდი ბრიტანეთისა და ჩრდილოეთ ირლანდიის გაერთიანებული სამეფოს მთავრობის UKaid-ის მხარდაჭერით, ფუნქციონირებს ერთიანი ელექტრონული პლატფორმა სწავლებისა  და განვითარების მიმართულებით - Elearning.csb.gov.ge. მოცემული პლატფორმა მომზადდა Moodle-ს ბაზაზე და შესაძლებლობას აძლევს პროფესიულ საჯარო მოხელეებსა და სხვა  დაინტერესებულ პირებს გაიარონ ტრენინგ პროვაიდერების მიერ შეთავაზებული სხვადასხვა კურსები.
ელექტრონული სასწავლო პლატფორმა გააერთიანებს ყველა იმ სავალდებულო არააკრედიტებულ პროგრამას, რომელიც საქართველოს მთავრობის N242 დადგენლებით არის მოწესრიგებული.
აღნიშნული პლატფორმა დაკავშირებულია eHRMS (ადამიანური რესურსების მართვის ავტომატიზებული სისტემა) ბაზასთან, რომლის საშუალებითაც ხდება ინდივიდუალური სასწავლო გეგმების შედგენა, მოხელეთა წლიური პროფესიული განვითარების პროგრამების დაგეგმვის მიზნით. eHRMS-ის საშუალებით საჯარო დაწესებულებების ადამიანური რესურსის წარმომადგენლებს შეუძლიათ საჯარო მოხელეებს ინდივიდუალურ სასწავლო გეგმაში დაამატონ ის ელექტრონული კურსები, რომლებიც მათთვის იქნება სავალდებულო და თავის მხრივ, საჯარო მოხელეები ელექტრონული ფოსტის საშუალებით მიიღებენ აღნიშნული კურსების შესახებ ინფორმაციას.
ელექტრონული სასწავლო პლატფორმის ხარისხის კონტროლსა და ტექნიკურ გამართულობას უზრუნველყოფს საჯარო სამსახურის ბიურო. ასევე, ბიურო აქტიურად მუშაობს მომხმარებლების მიერ დაფიქსირებული ხარვეზების აღმოფხვრასა და პლატფორმის სამომავლო განვითარების იდეებზე.

The Civil Service Bureau, with financial support from the United Nations Development Program (UNDP) and UK Aid from the UK Government, operates a unified e-learning platform - ELEARNING.CSB.GOV.GE designed for educational and professional development purposes. This platform is based on Moodle and provides access to various courses offered by training providers for professional civil servants and other interested individuals.
The platform integrates all mandatory non-accredited programs regulated by Government Decree No. 242.
The e-learning platform is connected to the eHRMS (Human Resources Management Automated System), which facilitates the creation of individual professional development plans for civil servants. Through this system, public institutions can assign mandatory courses to their employees and include them in structured learning plans. Civil servants are notified of their assigned courses via email.
The Civil Service Bureau ensures the quality control and technical efficiency of the e-learning platform. Additionally, the Bureau actively addresses user-reported issues and continuously works on improving the platform for future development.