ირაკლი კოტეტიშვილმა მონაწილეობა მიიღო მსოფლიო ბანკის მიერ ორგანიზებულ კონფერენციაში: თანამდებობის პირთა ქონებრივი დეკლარაციების სისტემების ეფექტურობის გაზრდა
icon 14 მაი 2013
საჯარო სამსახურის ბიუროს უფროსმა ირაკლი კოტეტიშვილმა მონაწილეობა მიიღო სტამბულში მსოფლიო ბანკის მიერ ორგანიზებულ მესამე კონფერენციაზე - "თანამდებობის პირთა ქონებრივი მდგომარეობის დეკლარირების სისტემების ეფექტურობის გაზრდა".
კონფერენციის მიზანს წარმოადგენდა მსოფლიოს სხვადასხვა ქვეყნებს შორის დეკლარირების სისტემების ინოვაციური პრაქტიკის გაზიარება. ირაკლი კოტეტიშვილმა კონფერენციის მონაწილეებს საქართველოში მოქმედი დეკლარირების მოდელი გააცნო, როგორც ერთ–ერთი წარმატებული მაგალითი დღეს არსებულ ელექტრონულ დეკლარირების სისტემებს შორის.
კონფერენციაზე ყურადღება გამახვილდა ისეთ ასპექტებზე, როგორიცაა შეზღუდული ფინანსური და ადამიანური რესურსის ეფექტურად გამოყენება; ტექნოლოგიების გამოყენება დეკლარირების სისტემების ისეთ სფეროებში როგორიცაა ინფორმაციის წარმოდგენა, მონაცემების საჯაროობა, მათი მენეჯმენტი, გადამოწმება და ა.შ. კონფერენციაზე ასევე განიხილეს ფინანსური დეკლარირების სისტემის რეფორმების ტენდენციები და გლობალური პერსპექტივები.
კონფერენციის მიზანს ასევე წარმოადგენდა მონაწილეებსა და ექსპერტებს შორის კომუნიკაციის დამყარება, რაც ხელს შეუწყობს შემდგომში მათ შორის ეფექტურ თანამშრომლობას.

Irakli Kotetishvili Delivered Speech at the World Bank Conference on “Increasing the Effectiveness of Disclosure Systems Through Innovation”
icon 14 May 2013
Director of Civil Service Bureau of Georgia, Irakli Kotetishvili delivered his speech at the World Bank Conference on “Increasing the Effectiveness of Disclosure Systems through Innovation”, held in Istanbul, Turkey.
The goal of the conference was to promote knowledge-sharing on innovative practices about financial disclosure systems among practitioners from all around the world. Irakli Kotetishvili presented Public Financial Disclosure System of Georgia.
The event focused on sharing experiences and lessons learned from innovative approaches for improving the performance of disclosure systems, such as leveraging limited financial and staff resources, using technology to improve of effectiveness of disclosure systems in areas such as submission of disclosures, data management, verification, etc. Global perspectives and financial disclosure reform trends were also discussed.
The conference also promoted establishing a foundation for continued technical dialogue between practitioners and experts beyond the conference, and encouraging practitioners to use contacts established during the conference to seek consultation and support for their on-going work.